هرچه اکنون هستیم محصول افکاری است که سابقاً داشته ایم و حالا داریم.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

گفتگوی جالب و خواندنی با گلاره عباسی بازیگر سریال شهرزاد

گفتگوی جالب و خواندنی با گلاره عباسی بازیگر سریال شهرزاد

گلاره عباسی , گلاره عباسی سریال شهزاد , گفتگو با گلاره عباسی

گلاره عباسی از بازیگران خوب سینما و تلویزیون کشورمان است که با بازی های درخشانی که در دو مجموعه پرطرفدار کیمیا و شهرزاد داشته، توانسته است بیش از پیش توانایی اش در زمینه بازیگری را به مردم و جامعه سینمایی ایران به اثبات برساند. در این مقاله به بهانه سریال شهرزاد که با استقبال کم نظیر مخاطبان روبرو شده است، پای صحبت های گلاره عباسی نشسته ایم و در مورد مسائل مختلفی از جمله زندگی شخصی اش صحبت های جالبی مطرح کرده است.

 

به شهرزاد مطمئنم
قبل از شهرزاد تجربه کاری تاریخ معاصر مثل «در چشم باد» را داشتم. در مورد شهرزاد تبلیغات باعث نشده که کار دیده شود. خیلی از سریال‌های دیگر بودند که در شبکه خانگی قبل از پخش بسیار تبلیغ شدند و مردم وقتی دو قسمت را خریدند پشیمان شدند. حتی حالت ضدتبلیغ هم پیدا کرده و مردم نسبت به شبکه خانگی بی‌اعتماد شده‌اند.

به نظرم بهترین قاضی مردم هستند که با دقت، حساسیت و هوش بالا کارها را دنبال می‌کنند و درباره کار نظر می‌دهند. تبلیغ در صورت خوب بودن کار تاثیرگذار خواهد بود. اگر مردم امروز از شهرزاد تعریف می‌کنند و آن را دوست دارند به خاطر متفاوت بودن و خاص بودن کار است. شهرزاد نشان داد که مردم سریال‌بین هستند و برای کاری که ارزش داشته باشد هزینه هم می‌کنند. شهرزاد حاصل یک کار جمعی است که البته حضور آقای فتحی در درخشان شدن کار تاثیر زیادی داشته است.

در مورد نقشم هم می‌توانم بگویم به اقتضای قصه در قسمت‌های میانی سریال کمی از نقش من در سریال کم می‌شود اما با نزدیک شدن به قسمت‌های پایانی بیشتر و کلیدی‌تر می‌شود. این جور نیست که فقط در بخشی از سریال به کار کمک کرده و ادامه‌ای نداشته باشد.

برای پول کار نکردم
من هم مثل همه هموطنان و دیگران گاهی با بی‌پولی مواجه بوده ام. شاید نه به حدی که حاد باشد اما همه ما این جور مشکلات را داریم اما هیچ وقت برای انتخاب نقش‌هایم پول را در نظر نگرفتم و برای من مهم، دیده شدن کار بود؛ مثل همین شهرزاد و کیمیا که انگیزه‌های مالی چندانی برای انجام دادن کارها نداشتم. دوست دارم همیشه کار کنم و توانایی‌هایم را نشان دهم.

کلیدواژه‌های زندگی من
امین تارخ؛ همیشه استادم بوده و هست چون خیلی برای شاگردانش ارزش قائل است.

نرگس آبیار؛ یکی از افراد تاثیر‌گذار در زندگی من، فصل جدیدی در زندگی من ایجاد کرد و با فیلم «اشیا» کارمان را شروع کردیم و مطمئنم اتفاقاتی خوبی در انتظار اوست.

سال نو؛ آرزوهای خیلی خوب و سلامتی برای خودم، خانواده و مردم.

بهترین عیدی؛ تنها می‌توانم بگویم سلامتی از طرف خدا، البته من هیچ وقت عیدی مالی درست و حسابی نگرفتم که بخواهم راجع به آن صحبت کنم.(خنده)

ازدواج؛ چیزی که باعث شد من یک همراه خوب در کنارم داشته باشم. البته کسانی که این حرف‌ها را می‌خوانند فکر می‌کنند این حرف‌ها شعار است ولی برای من این طور نبود و ازدواج یکی از اتفاقات خوب سال گذشته برای من بود.

همچنین : بخوانید  داستان و عکس های سریال فاخته از شبکه دو

مردم ایران؛ کسانی که از ته قلب دوستشان دارم و به شدت چشم به راه خوبی‌های زیادی برایشان هستم و امیدوارم همیشه در سلامتی و خوبی به سر ببرند.

کیمیا دیدنی بود
مدت‌ها بود در تلویزیون سریالی نبود که بحث برانگیز باشد و مردم و کارشناسان در مورد آن صحبت کنند. سریال‌هایی ساخته و پخش می شدند و کسی باخبر نمی‌شد و کسی درباره‌شان حرفی نمی‌زد اما کیمیا توانست مخاطبان زیادی را جذب کند که با کار ارتباط برقرار کنند و روند کار برایشان اهمیت پیدا کند. هیچ‌کس از کسانی که در این سریال کار کرده ادعا ندارد که کار بی‌نقص بوده و هیچ ایرادی نداشته است.

بالاخره ساختن سریالی ۱۱۰ قسمتی کاری جدید در تلویزیون ایران بود که پیش از آن اصلا سابقه نداشت و حالا دریچه‌ای را برای سریال‌های این چنینی باز کرده است. مهم این بود که مردم روی سریال حساس شدند و با آن ارتباط برقرار کردند و آن قدر برایشان مهم بود که انتقادهایی هم داشتند. البته من نباید پاسخگوی انتقادات در مورد کل سریال باشم؛ می‌توانم در مورد بخشی که خودمان بودیم نظر بدهم. من، پوریا و مهراوه تمام تلاش خود را کردیم که با همراهی آقای افشار بخش خودمان قابل قبول شود. در قسمت‌های دیگر حضور نداشتم که از نحوه تولید کار اطلاع داشته باشم و بخواهم دفاعی بکنم. «کیمیا» از نظر من دیدنی بود و اصلا پروژه ناموفقی نبود.

94-12-2jnews5482

تفریحم خانواده است
جدا از کتاب و فیلم که معمولا همراه ماست و بخشی از کار ما هم به حساب می‌آید، موسیقی را هم خیلی دوست دارم و کارهای مهدی یراحی و محسن چاوشی را دوست دارم و گوش می‌دهم. اما مهم‌ترین تفریح من وقت گذراندن با خانواده است. کار ما جوری است که در زمان بیکاری هم حواشی کار وجود دارد و مشغول هستیم. بنابراین با خانواده بودن بزرگ‌ترین و مهم‌ترین تفریح من است.

هنر کار من است
قبل از دانشگاه به کلاس‌ها تئاتر حوزه هنری می‌رفتم تا اینکه وارد دانشگاه شدم و به کلاس‌های بازیگری آقای تارخ رفتم. نزدیک به یک سال و نیم، دو سال شاگرد ایشان بودم و البته در این میان کار هم می‌کردم. هیچ وقت از کلاس‌های ایشان جدا نشدم و همیشه به صورت مقطعی به کلاس‌هایشان سر می‌زدم.

عمل زیبایی هرگز
به دو دلیل دوست ندارم سمت عمل‌های زیبایی بروم. اول اینکه دوست دارم ساده و طبیعی باشم و خیلی موافق نیستم با یک عمل جراحی صورتم حالت غیرطبیعی پیدا کند. دوم اینکه شاید عمل‌های زیبایی باعث شود انعطاف صورتم را از دست بدهم و نتوانم خیلی نقش‌ها را به خاطر از دست دادن حس صورت بازی کنم.

به هر حال نقش‌هایی با طبقات اجتماعی مختلفی مثل زنان شهرستانی یا پایین‌شهری وجود دارند که تنها با صورت بکر و دست نخورده می‌توان سراغ آنها رفت. همین بکری از نظر من باعث روراستی است و باعث می‌شود عواطف راحت‌تر انتقال پیدا کنند و بیننده با نقش بهتر ارتباط برقرار کند.

برچسب ها :