خداوندا مرا از کسانی قرار دِه که دنیاشان را برای دینشان میفروشند نه دینشان را برای دنیاشان. (دکتر علی شریعتی)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

اخباراجتماعی

خبر وحشتناک جاسوسی برای کاربران اینترنتی ایران

خبر وحشتناک برای کاربران اینترنتی ایران

در ادامه مطلب …

خبر وحشتناک گاردین در مورد کشورهایی که کاربران اینترنتی شان مورد جاسوسی قرار می گیرند، موید آن است که کاربران ایرانی، قربانی اصلی برنامه سری اف بی آی و NSA در ضبط و مانیتور کردن اطلاعات در دنیا هستند.

طبق نقشه ای که می بینید کشور ایران و کاربران اینترنتی ایرانی که با رنگ قرمز در نقشه نشان داده شده اند، قربانی اصلی جاسوسی اطلاعات بر اساس ابزار فوق سری امریکا در جهان است.

بر اساس آمار روی برنامه مخصوص دیتا ماینینگ متعلق به NSA، باندلس اینفورمانت ، هر ماه ۹۷ میلیارد بسته اطلاعاتی توسط دستگاههای امنیتی امریکا در جهان ضبط و مانیتور می شود که از این تعداد ۱۴ میلیارد بسته متعلق به ایران است. پاکستانی ها با ۱۳٫۵ میلیارد بسته، اردن یکی از متحدان نزدیک امریکا با ۱۲٫۷ میلیارد بسته دیتا، مصر با ۷٫۶ میلیارد بسته و هند با ۶٫۳ میلیارد بسته در رده های بعدی جای می گیرند.

این آمار مربوط به ماه مارس ۲۰۱۳ است و نشان می دهد دستگاههای اطلاعاتی امریکا ، شبانه روزی در حال جمع آوری اطلاعات از کشورها و مانیتور کردن آنها است.

نقشه موسوم به heatmap نقاط اصلی مانیتورینگ را نشان می دهد و این نقشه در کشاکش بحث های کنگره در مورد نقش آژانس امنیت ملی امریکا در بیرون از مرزهای امریکا و بحث نقض حریم خصوصی کاربران اینترنت در داخل امریکا منتشر می شود.

به همین خاطر و بر اساس مدارک مستند و غیر قابل انکار، حکومت ایران باید مراتب اعتراض شدید خود را در مجامع بین المللی مطرح کند

بزرگداشت ماندلا یا پاتوقی برای دختران طرفدار احسان علیخانی!!

دختران طرفدار احسان علیخانی این بار در بزرگداشت ماندلا!!

احسان علی خانی , عکس های اجرای علی خانی در بزرگداشت ماندلا , عکس های دختران طرفدار احسان علی خانی , دختران عاشق احسان علی خانی در بزرگداشت نلسون ماندلا

رونمایی از کتاب «گفته‌هایی از نلسون ماندلا» روز گذشته در فرهنگسرای ارسباران با حضور مسوولان فرهنگی شهرداری تهران و سفیرانی از کشورهای دیگر برگزار شد اما این مراسم حاشیه‌های فراوانی داشت که گزیده ای از آن را در ادامه به نقل از ایبنا می خوانید:

مسوولان برگزاری در عملی تبلیغاتی به جای نصب بنرهای نلسون ماندلا در خیابان‌های اطراف سید خندان، بنرهای احسان علیخانی را در حالتی ایستاده نصب کرده بودند و در حاشیه عکس تصویر کوچکی از نلسون ماندلا قرار داشت. دست‌اندرکاران این مراسم با این ترفند در صدد پر کردن سالن همایش بودند.

• پیش از آغاز مراسم، کنار درهای ورودی سالن ارسباران جمعیتی ۴۰۰-۳۰۰ نفری از دختران نوجوان که برای مشاهده اجرای احسان علیخانی تجمع کرده بودند و مسوولان این افراد را به طور گزینشی وارد سالن می‌کردند. این عمل موجب ناراحتی حضار شد که با اعتراض‌هایی از قبیل ایجاد سر و صدا پاسخ داده شد.

•این مراسم با ۴۵ دقیقه تاخیر از زمان مشخص شده آغاز شد و پس از حضور علیخانی در صحنه جمعیت خارج از سالن به جیغ و فریاد پرداختند که این عمل موجب تعجب حضار خارجی در سالن شد.

• احسان علیخانی در اجراهای خود بسیار تلاش می‌کرد خود را کنترل کند. از این رو از نگاه کردن به جمعیت اجتناب می‌کرد و در کل مراسم کمتر از ۱۰ دقیقه اجرا داشت. در این مراسم دیگر از بذله‌گویی‌های سابق علیخانی خبری نبود.

احسان علی خانی , عکس های اجرای علی خانی در بزرگداشت ماندلا , عکس های دختران طرفدار احسان علی خانی , دختران عاشق احسان علی خانی در بزرگداشت نلسون ماندلا

• پس از آغاز مراسم تنها در ردیف‌های اول چهره‌های فرهنگی و علاقه‌مندان به نلسون ماندلا حضور داشتند و در ردیف‌های دیگر دختران نوجوان و دوستداران احسان علیخانی حضور پیدا کرده بودند که صندلی‌های خالی را پر کرده بودند. این ردیف‌ها به خوبی از تعارض داخل سالن خبر می‌داد.

• زمانی که احسان علیخانی برای اعلام برنامه بعدی به روی صحنه می‌آمد، موبایل‌ها و دوربین‌های زیادی برای فیلمبرداری از وی روشن می‌شدند و نور فلاش‌ها صحنه اجرا را روشن می‌کرد و شور و هیجانی در میان حضار به راه می‌افتاد.

• مترجم در چند نوبت از ترجمه کلمه Human rights اجتناب کرد و آن را به برادری و برابری ترجمه کرد.

• در زمان سخنرانی گری لوییس، هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل و آر. جی. وایت‌هد؛ سفیر آفریقای جنوبی حضار به حرف‌های آن‌ها گوش نمی‌دادند و به چرت زدن یا صحبت با دوستان خود می‌پرداختند.

• در حالی که بارها در اخبار فرهنگسرای ارسباران از رونمایی کتاب «گفته‌های نلسون ماندلا» صحبت به میان آمده بود، در مراسم کتابچه ۱۸ صفحه‌ای درباره نلسون ماندلا رونمایی شد. این کتابچه دارای شماره ثبتی در کتابخانه ملی نیست و شمارگان، نام ناشر، نویسنده و مولف در آن درج نشده است.

• در انتهای مراسم و در زمان رونمایی از کتاب، تابلوی نقاشی و تمبر یادبود نلسون ماندلا در حالی که عکاسان خبرگزاری‌ها از این صحنه عکس می‌گرفتند، علاقه‌مندان به احسان علیخانی دوربین‌های خود را روی چهره این مجری سرشناس زوم کرده بودند.

احسان علی خانی , عکس های اجرای علی خانی در بزرگداشت ماندلا , عکس های دختران طرفدار احسان علی خانی , دختران عاشق احسان علی خانی در بزرگداشت نلسون ماندلا

بی اخلاقی تورهای مختلط در مازندران

بی اخلاقی تورهای مختلط در مازندران

استان سبز مازندران همه ساله با آغاز ایام تعطیلات پذیرای گردشگران و تورهای گردشگری از نقاط مختلف کشور است. در این میان در اکثر تورها تلاش می‌شود مسایل اخلاقی و اسلامی از سوی تورگردان‌ها و مردم رعایت شود اما گاهی اوقات شاهد کارشکنی برخی تورها هستیم.

منطقه مازندران، البته نباید فراموش کرد که بسیاری از این تخلفات از سوی تورهای فاقد مجوز فعالیت صورت می‌گیرد و بیشتر تورهایی که اقدام به تبلیغ و اجرای تورهای گردشگری تابستانه بدون رعایت قوانین و مقررات، شئونات اسلامی و اخلاقی می‌کنند، فاقد مجوز هستند.

هوشنگ مرادی، مدیرعامل آژانس مسافرتی الوان در ساری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا توضیح داد: یکی از آیتم های فعالیت آژانس‌های مسافرتی، برگزاری تورهای داخلی است که با اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی، داشتن برنامه سفر، مشخص بودن نوع فعالیت‌ها و دارا بودن راهنما را برای تورهای گردشگری ضروری دانست و گفت: رعایت الگوهای رفتاری، گذراندن دوره‌های آموزشی و داشتن اشرافیت کامل برای راهنمایان تور الزامی است.

مدیرعامل آژانس مسافرتی الوان در ساری خاطرنشان کرد: در تورهای گردشگری در عین جذابیت باید مسایل اخلاقی و اسلامی رعایت شود. مسافران در تورهای گردشگری باید احساس امنیت و آرامش کنند که این امر بسیار مهم است.

وی تصریح کرد: متاسفانه اتفاق بد و ناخوشایندی در استان رخ داده به این ترتیب که افراد در قالب گروه‌های مجرد بدون مجوز و برخی دارای مجوز اقدام به تور گردی می‌کنند که این موضوع سبب بدنام شدن تورهای گردشگری می‌شود.

مدیرعامل آژانس مسافرتی الوان در ساری با تاکید بر این‌که تورهای گردشگری باید دارای هدف باشند، افزود: راهنمایان بسیاری از تورها کم کار شدند که این امر سبب سوء استفاده برخی افراد می‌شود.

حمیدرضا نوری، مدیرعامل آژانس هواپیمایی و جهانگردی معراج در ساری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا عنوان کرد: افرادی که متقاضی مسافرت با تورهای گردشگری هستند حتماً به دفاتر مجاز و معتبر مراجعه کنند. گاهی مشاهده شده برخی افراد به صورت غیر مجاز اقدام به تورگردانی می‌کنند که این امر سبب بروز معضلاتی می شود.

وی با بیان این‌که حتماً مسافران در قالب گروه اعزام شوند، خاطرنشان کرد: قبل از اقدام به سفر، گردشگران باید تمامی مسائل از جمله رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی را مدنظر داشته باشند.

نوری تصریح کرد: متاسفانه سیاست با ثباتی در صنعت گردشگری نداریم. متاسفانه بسترهای مناسب در زمینه گردشگری نداریم و با استانداردهای جهانی فاصله دارد.

حسین باقری، معاون اداره کل میراث فرهنگی مازندران با تاکید بر لزوم اخذ مجوز توسط تورهای گردشگری، اظهار کرد: هر توری که اجرا می‌شود باید از سوی دفاتر خدمات سیاحتی و جهانگردی دارای مجوز باشد در غیر این صورت غیرقانونی است.

وی ادامه داد: براساس آیین نامه هر تور گردشگری باید دارای راهنما باشد و راهنمای تور باید دوره‌های آموزشی را طی کرده و کارت آن از طریق معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی صادر شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی مازندران با تاکید بر اینکه تمام شئونات اخلاقی و اسلامی در اجرای تور باید لحاظ شود، گفت: در صورتی که تخلفی در تور صورت گیرد نسبت به تذکر، اخطار، تعطیل، تعلیق و در نهایت لغو مجوز تور اقدام می‌شود.

باقری تصریح کرد: تورهای گردشگری در قالب طبیعت گردی و بازدید از اماکن گردشگری در داخل مازندران صورت می گیرد. برنامه اکثر این تورها از طریق ثبت نام در فضای مجازی و در قالب هیات‌های ورزشی اجرا می‌شود که به صورت غیرقانونی است و ضرورت ساماندهی آن احساس می شود و از طریق نیروی انتظامی با آن برخورد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ گونه اطلاعی از تورهای گردشگری غیرمجاز نداریم.

رئیس پلیس اطلاعات و امنیت عمومی مازندران با هشدار به دفاتر خدمات مسافرتی، خواستار شد، در جهت ایجاد امنیت اجتماعی و اخلاقی همکاری لازم را با نیروی انتظامی داشته باشند.

سرهنگ حسن تقوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: اعزام تور دانشجوئی حتماً باید با مجوز کتبی از دانشگاه مربوطه و مجوز از سازمان گردشگری باشد و تاریخ و محل اجرای تور، مشخصات راهنمای تور و تمامی افراد شرکت کننده در تور به صورت کتبی با مجوز سازمان گردشگری، مشخص شده باشد.

رئیس پلیس اطلاعات وامنیت عمومی مازندران، مسئولیت هرگونه عواقب و تخلف در تور را برعهده لیدر تور و دفتر خدمات مسافرتی اعزام کننده تور دانست و افزود: افراد از به همراه داشتن حیوانات از جمله سگ و میمون در تور خودداری کنند.

سرهنگ تقوی خاطرنشان کرد: باید از مختلط بودن دختر و پسر در داخل اتوبوس و مجالس، مهمانی‌ها و نشست‌ها خودداری شود. پذیرایی بانوان با خواهران بوده و از پخش هرگونه فیلم و موسیقی غیرمجاز ممنوعه در حین اجرای تور جلوگیری شود.

شیوع پدیده پیر دختری در ایران !

شیوع پدیده پیر دختری در ایران !

شیوع پدیده پیر دختری در ایران !

یک آسیب شناس اجتماعی با اعلام اینکه ۱۱ میلیون دختر آماده ازدواج داریم؛از شیوع پدیده پیر دختری در ایران خبر داد و گفت: ۴ تا ۶ میلیون پیردختردر کشور وجود دارند که این می تواند تبعات اجتماعی بدی را برای جامعه رقم زند.

دکتر مجید ابهری با بیان اینکه این دختران به این نتیجه رسیده اند که ازدواج به درد آن ها نمی خورد افزود: ۴۰ درصد دختران مجرد ایرانی به مرحله تجرد کامل رسیده اند که عوامل زیادی دراین زمینه نقش داشته است.

وی با تاکید بر افزایش آماردختران مجرد و آماده ازدواج ، دلایل مختلفی مثل مشکلات اقتصادی ، تورم و گرانی ، اشتغال ؛ گرانی مسکن از نظرمادی و حس عدم مسئولیت پذیری پسران از نظر رفتاری را از موانع اصلی ازدواج خواند.

ابهری عبور دختران از سنین مطلوب ازدواج وحتی رسیدن به سن یائسگی را پیر دختری خواند و گفت: این افراد سن مطلوب ازدواج را به دلایلی از دست داده اند اما هنوز مجرد می باشندو اینچنین امروز جامعه مواجه با پدیده به نام “پیر دختری “شده است.

به هم ریختن یک خانواده و مشکلات زناشویی ارمغان عبور سن مطلوب ازدواج

وی افزود: وقتی دختری از سنین عرفی ازدواج عبورکرد ازترس مجرد ماندن به ازدواج های نامناسب تن می دهند. یعنی به مرد متاهل یا مردانی که دارای اختلاف سنی زیاد می باشند پاسخ مثبت می دهند.

این آسیب شناس عوارض اینگونه ازدواج ها را به هم ریختگی یک خانواده در صورت ازدواج با مردان متاهل و بروز مشکلات زناشویی با مردان سنین بالا عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از این دختران به خاطر مسائل یاد شده قید ازدواج را زده و به زندگی مجردی خو گرفته اند اظهار داشت: در این میان بعضی از خانواده ها دچار مشکلات رفتاری با دخترانشان شده واین تقابل های روزمره ،دختران را به زندگی مجردی و جدایی از خانواده سوق داده اند.

دختران منتظر شهزاده زرین کمر با اسب سفید نباشند

دکترمجید ابهری گفت: با توجه به اینکه در روز دختر باید حرف های زد که باعث خوشحالی دختران گردد اما این واقعیت های تلخ باید مورد توجه دولتمردان ، خانواده ها و خود دختران قرار گیرد.

وی در پایان گفت: دولت باید امکانات زیربنایی ازدواج را فراهم کند وخانواده ها از سختگیری های بی مورد و سنگ اندازی ها و بهانه جوئی ها خود داری کنند و دختران نیز منتظر شهزاده زرین کمر با اسب سفید نباشند و با واقعیات زندگی سازش کنند.

منبع : شبکه ایران

پیش بینی سونامی دختران ساپورت پوش در تابستان ۹۳

سونامی زنان ساپورت پوش در تابستان سال ۹۳

پیش بینی سونامی دختران ساپورت پوش در تابستان ۹۳

ساپورت پوشان ,عکس ساپورت پوشان ,زنان ساپورت پوشان ,ساپورت ,ساپورت پوشان ایران ,ساپورت پوشان تهرانی

به گزارش خبرنگار حوزه اجتماعی خبرده ، تبعات  برخورد های  تند آن زمان از یک طرف ، ورود فن آوری ماهواره و اینترنت از طرف دیگر موجب شد تا در غیاب عدم برنامه ریزی و عدم هماهنگی بین نهادهای متعدد تصمیم گیر و موازی کار ، امروزه شاهد بد حجابی باشیم که به مراتب از بی حجابی بدتر است.

ساپورت ، شلوار نازک و چسبان امروز نه تنها در بین دختران که حتی در بین زنان متاهل حتی با همراهی همسرانشان به معضل اجتماعی منجر شده است که به شدت محرک غریزه جنسی مردان مجرد و متاهل شده و نکته قابل تامل اینکه هیچ برخورد شایسته ای با این موضوع نمی شود در حالی که این ساپورت به مراتب بسیار وقیح تر از بدحجابی های چند دهه پیش است و حتی به مراتب بدتر از عریان بودن است  چرا که تحریک جنسی این شلوارها بسیار زیاد است.

از طرفی عدم اختصاص بودجه مناسب برای ازدواج جوانان ، و گرانی و تورم افسار گسیخته از طرف دیگر منجر به  شیوع میهمانی های مختلط همراه با سرو مشروبات الکلی و مواد افیونی ، حتی در شهرستانهای کوچک شده است بگونه ای که جوانان به راحتی حاضر به ازدواج در موعد مقرر نیستند و همین موضوع یکی از دلائل دیگر پیر شدن جامعه است .

برآورد می شود در صورتی که  برای پشتیبانی در امر مقدس ازدواج جوانان از نظر اشتغال زایی ، ارائه تسهیلات بلا عوض اعتباری ازدواج ، مسکن ، فکر و عمل جدی صورت نگیرد وضعیت جامعه و بویژه نسل پیش روی کشور با افسار گسیختگی فرهنگی اجتماعی روبرو خواهد شد که حتی نیروی قهریه نیز توان مقابله با آنرا نخواهد داشت.

از طرف دیگر عدم جذابیت برنامه صدا و سیما منجر به رویگردانی جوانان از رسانه ملی به سمت برنامه های جذاب مبتذل ماهواره ای شده است و معلوم نیست این سیاست نا صحیح تا چه زمانی ادامه خواهد یافت ؟!…

پیش بینی میشود با توجه به وسعت جغرافیایی جامعه ساپورت پوش کشور که آگاهانه و نا آگاهانه  بدان می پیوندند در تابستان ۹۳ تبدیل به سونامی شود بگونه ای که هر دختر و زنی که ساپورت نپوشیده باشد مورد نکوهش و طرد قرار گیرد !

حال اینکه نهادهای متعدد موازی کار کشور چه زمانی می خواهند به خود بیایند و متولی مشخصی را در این امر بر گزیند مشخص نیست و این که چه مسئولی باید برای امر مقدس ازدواج و ایجاد تسهیلات ازدواج تاکید  جدی و موکد نماید و بدان ورود پیدا نماید نیز مشخص نیست !!!

 

 

صادر نشدن پروانه ساخت فیلم شهاب حسینی

اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی اعلام کرد: تاخیر در صدور پروانه ساخت «ساکن طبقه وسط» به کارگردانی شهاب حسینی به‌دلیل برخی ملاحظات کارشناسی در فیلمنامه است.

در پی پیگیری خبرنگار ایسنا  درباره علت صادر نشدن پروانه ساخت برای «ساکن طبقه وسط»، اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی به ایسنا اعلام کرد: این تاخیر به دلیل برخی ملاحظات کارشناسی در فیلمنامه‌ بوده و ان‌شاءالله با رفع آن‌ها، پروانه ساخت نخستین فیلم سینمایی آقای شهاب حسینی به‌عنوان کارگردان به‌زودی صادر خواهد شد.

به گزارش ایسنا، شهاب حسینی چند هفته قبل درخواست خود را برای صدور پروانه ساخت فیلم کمدی فلسفی «ساکن طبقه وسط» به سازمان سینمایی ارائه کرده است که بر اساس بعضی از خبرهای منتشر شده احتمالا خودش نیز در آن بازی خواهد کرد.

گفته می‌شود این طنز فلسفی که دکتر محمدهادی کریمی آن را نوشته است، درباره یک نویسنده جوان است که وارد یک خانه سه طبقه می‌شود و در آن خانه درگیر اتفاقاتی خواهد شد.
همچنین از امیر سمواتی به عنوان تهیه‌کننده این کار نام برده می‌شود.

شیوع ویروس خطرناک چشمی در تهران و شهرستان ها

رییس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران به دنبال شیوع نوعی بیماری ویروسی خطرناک چشمی در تهران و شهرستان ها هشدار داد:

از آنجا که مراقبت های بهداشتی تا حد زیادی می تواند از ابتلا به این ویروس جلوگیری کند، ضروری است، هموطنان مراقبت های بهداشتی را در این زمینه به شدت افزایش دهند.به گزارش  خبرآنلاین؛ دکتر پرویز زرین بخش با اعلام این خبر گفت: بیماری ویروسی چشمی احتمالا از نوع ” آدنو ویروس ” است که در تهران و شهرستان ها فراگیر شده تا جایی که در برخی خانواده ها، تمامی اعضای خانواده به آن دچار شده اند.

به گفته او این ویروس باعث قرمزی شدید ملتحمه چشم (غشا مخاطی نازک و شفافی که سطح داخلی پلک ها و جلوی کره ی چشم را می پوشاند) می شود و حالتی شبیه زنبور زدگی دارد: ورم زیاد، دردناک شدن پلک ها همراه با خروج چرک و ترشح، خونریزی زیر ملتحمه و در برخی موارد، کنده شدن لایه سطحی قرنیه (اپی تلیوم) از عوارض این بیماری است.

دکتر زرین بخش درباره راه های پیشگیری از این عارضه چشمی گفت: ضروری است، همه افراد به ویژه کودکان و کسانی که از لنز چشمی استفاده می کنند و نیز کسانی که تازه عمل چشمی انجام داده اند، توصیه های بهداشتی را در مورد شست و شوی مداوم دست ها و صورت با صابون مایع و پلک ها با شامپوی بچه رقیق شده انجام دهند. همچنین ضروری است، پس از تماس با وسایل عمومی مانند دستگیره های درب های عمومی، پول و اسکناس از ژل های استریل کننده استفاده شود.

او به خانواده هایی که یکی از اعضای آنان به این ویروس مبتلا شده است، نیز توصیه کرد، لازم است، کلیه وسایل شخصی فرد مبتلا از دیگران جدا شده، جوشانده و رعایت بهداشت در مورد این افراد به شدت انجام شود.

به گفته دکتر زرین بخش در صورت ابتلای فرد به این بیماری ۳ تا ۴ هفته طول می کشد تا بیمار بهبود یابد و در برخی افراد که بیماری شدت بیشتری دارد، قرنیه فرد نیز درگیر شده که برای کاهش درد و بهبود سریع تر از لنزهای پانسمانی استفاده می شود.

رییس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران به چشم پزشکان نیز توصیه کرد که در مواجهه با این بیماری، کلیه وسایل و دستگاه هایی را که با این بیماران در تماس است از قبیل دستگیره های در، اسلیت لمپ ( دستگاهی که چشم پزشک چشم بیمار را از پشت آن معاینه می کند ) و دیگر دستگاه های چشم پزشکی را با مواد گندزدا استریل کنند.

او گفت: به نظر می رسد، این ویروس از دیگر کشورها وارد ایران شده باشد که رعایت بهداشت فردی تا حد زیادی می تواند، مانعی در جهت شیوع آن باشد