افراد موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهند، بلکه کارها را بگونه ای متفاوت انجام می دهند. (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸

ناخن های شما رازهای بدنتان را فاش می کنند

www.campfa.ir
ناخنهای شما کاملا” نشان می دهند که شما چقدر به نظم و ترتیب و به جزئیات اهمیت می دهید اما فقط همین نیست آنها حرفهای بیشتری برای گفتن دارند پس این بار وقتی خواستید رنگ لاکتان را عوض کنید ، با دقت به ناخنهایتان توجه کنید شاید آنها چیزهای زیادی بر گفتن داشته باشند.

ناخنهای ضعیف و شکننده
اگر ناخنهای شما براحتی خم می شوند و می شکنند شاید بخاطر این است که ناخنهایتان را بیش از حد و بطور نامناسبی مانیکور کرده اید و یا بیش از حد از ناخن مصنوعی استفاده کرده اید. در اینصورت به ناخنهایتان کمی استراحت بدهید .
ناخنهای زرد
اگر رنگ ناخنهای شما به زرد متمایل شده ممکن است دلایل متفاوتی داشته باشد . قارچ ناخن ، بیماری پسوریازیس و همینطور سیگار ممکن است باعث زردی ناخن شوند علاوه براینها استفاده طولانی مدت و مکرر از لاکهای تیره رنگ هم ممکن است باعث زردی ناخن شوند.
نقطه های سفید
اگر نقاط سفیدی در سطح ناخن شما دیده می شود و حتی با سوهان کشیدن هم از بین نمی روند ممکن است ناخنتان ضرب دیده باشد ، گاهی حتی یک ضربه کوچک هم باعث ایجاد این سفیدیها می شوند پس اجازه بدهید ناخنتان بلند شود تا این سفیدیها هم کم کم از بین بروند اما اگر ناخنتان بلند شدو این لکه های سفید همچنان سرجای خودشان باقی ماندند حتما” به پزشک مراجعه کنید.
خطهای عمودی تیره رنگ
اگر روی ناخنتان خطهای تیره رنگی دیده می شود که از بالا تا پایین ناخن شما ادامه دارند و در قسمت پایین تیره تر هستند حتما” به پزشک مراجعه کنید . این خطهای عمودی معمولا” در افرادی که پوست تیره ای دارند بیشتر دیده می شوند .ممکن است خال های خوش خیم در بستر ناخن ، باعث بوجود آمدن این خطها شده باشند اما این خطها یکی از نشانه های یک نوع سرطان پوست کشنده هم هستند و به همین دلیل باید حتما” آنها را جدی بگیریم.
فرورفتگی در ناخن
برای اینکه متوجه شوید ناخنهایتان دارای فرورفتگی هستند یا نه ، می توانید یک تست ساده انجام بدهید . با استفاه از یک قطره چکان یک قطره آب روی مرکز ناخنتان بچکانید اگر آب به جای سرازیر شدن در یک نقطه جمع شد ، ناخن شما فرورفتگی دارد.
معمولا” دلیل اصلی فرورفتگی ناخن ، کمبود آهن در بدن است . در بعضی موارد هم فرورفتگی ناخن می تواند نشان دهنده بیماری قلبی یا کم کاری تیروئید باشد .
خونریزی ناخن
خونریزی ناخن ممکن است نشانه تغییرات هورمونی ، مشکل تیروئید ، استرس و یا دیابت باشد .
اگر فقط به هنگام مانیکور کردن دچار خونریزی می شوید از سوهان یا بافر نرمتر استفاده کنید اما در هر صورت بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

همچنین : بخوانید  شخصیت شناسی جالب از روی مدل موی افراد