آینده را قضا و قدر می سازد و امید و تلاش تو آن را می گذراند.
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۸

نکاتی در مورد داشتن ابرو و مژه های زیبا تر

مژه و ابروهای زیباتر داشته باشید

مژه و ابروهای زیباتر داشته باشید

می خواهید ابروهایی شبیه به هنرپیشه ها داشته باشید؟  بهترین اندازه و حالت ابرو برای شما بستگی به ویژگیهای سیمای شما دارد. اگر ابرو را به سه قسمت تقسیم کنیم، قسمت پهن تر می بایست از پل بینی شروع شود. کمان ابرو می بایست در حدود میانه چشم باشد و قسمت باریک انتهایی می بایست فقط از گوشه چشم عبور کند.

ابروها را ضخیم تر کنید:

ابروهای کم پشت را با پودر، مداد و یا ژل پر کنید. اگر سبزه هستید ابروها را دو پرده از موها روشن تر و اگر بور و سفید هستید یا موهای خاکستری دارید ابروها را دو درجه از موها تیره تر کنید. اگر در انتخاب رنگ ابرو شک دارید بدانید که رنگ خاکستری مایل به قهوه ای تقریباً برای همه مناسب است. مقدار کمی رنگ به بالای قوس ابرو بزنید و با ابرو ترکیب کنید و رنگ اضافی را با قلم مو پاک کنید.

از استفاده از استنسیل خودداری کنید:

استنسیل یا تاتوی موقت، موادی پودری جهت پررنگ کردن و حالت دادن به ابرو است. ابروی زیبا و عالی ابرویی است که بر روی ساختار استخوانی ابروها قرار داشته باشد. استفاده از استنسیل برای نقش دادن به ابروها ممکن است ابروها را از حالت و محل اصلی خارج کرده و نتیجه دلخواه را نگیرید. استنسیل ابرو ممکن است چهره شما را اخمو، متعجب، مسن تر یا غیر متعادل نشان دهد. بنابراین بهتر است که ابروها را در حالت طبیعی نگه دارید.

ابروها را با مو ها هماهنگ کنید:

اگر رنگ موهای خود را تغییر می دهید، رنگ ابروها نیز باید تغییر کند. برای رنگ ابرو بهتر است به آرایشگر مراجعه کنید و هرگز خودتان در منزل ابروها را رنگ نکنید. اگر ابروها کمی نیاز به مرتب کردن دارند بهتر است برای تیره یا روشن کردن ابرو کمی ریمل یا کرم پودر را با ابروها ترکیب کنید.

ظاهری طبیعی به ابروها بدهید:

برای ظاهری مدرن الزاماً نباید ابروها را مانند شلاق نازک کنید. برای آنکه تا جایی که امکان دارد ابروها را پرپشت نگه دارید، موهای تک ابرو را برای سه ماه نچینید. سپس می توانید آنها را بصورت حرفه ای حالت دهید یا تنها موهای پراکنده را خودتان بچینید. برای  ظاهر بهتر، از پرکننده های ابرو استفاده کنید.

از موچین مناسب استفاده کنید:

باید موچین نوک تیز استفاده کرد یا نوک گرد؟ موچین های تیز و سر کج بخصوص اگر تا بحال ابرو خود را نچیده اید مناسب هستند. با این نوع موچین می توانید حالت ابرو را به راحتی نگه داشته و موهای بلندتر را بگیرید. برای موهای کوتاه تر و سمج از لبه تیز موچین استفاده کنید.

مژه و ابروهای زیباتر داشته باشید

آیا می توان موهای بالای ابرو را چید؟

اشکالی ندارد که بر روی موهای کرکی شکل بر روی شقیقه توجه کنید. برای حالت طبیعی ابرو باید موهای زیر ابرو را برداشت تا ابروها به بالا کشیده شود. برداشتن بیش از حد ابروها از قسمت بالا باعث می شود که ابروها حالت صاف پیدا کند و چهره ای اخمو به شما بدهد.

چه زمان نباید از موچین استفاده کرد؟

اگر نقاط ریز و کوچک که در زیر پوست روئیده مشاهده کردید، از اصرار بر بیرون کشیدن آنها از زیر پوست خودداری کنید. لازم نیست که به پوست خود آسیب برسانید تا آنها را بیرون بکشید. یک روز صبر کنید، به احتمال زیاد از سطح پوست خارج می شوند و برای چیدن آماده می شوند. اگر این موهای زیر پوست شما را آزار می دهند آنها را با کرم پودر بپوشانید.

همچنین : بخوانید  مدل سایه چشم های جدید 92

یک راهنما برای خود داشته باشید:

اگر درخصوص ابروهای خود مطمئن نیستید، به یک سالن آرایش مراجعه کنید و توسط آرایشگر به ابروهای خود حالت دهید. آرایشگران بهتر تشخیص می دهند که چه حالت ابرو برای صورت شما مناسب است. برای اینکه راهنمایی در منزل داشته باشید، پس از مرتب کردن ابروها چند عکس از خود بگیرید. برای اینکه چهره شاداب خود را حفظ کنید به آرامی موهای تازه روئیده شده را بچینید. برای نتیجه بهتر هر ۴ تا ۶ هفته یکبار به آرایشگاه مراجعه کنید.

مژه و ابروهای زیباتر داشته باشید

چشم های خود را گشوده کنید:

مژه فر دار چشمان شما را فراخ می کند. این کار را قبل از استفاده از ریمل بوسیله فرمژه انجام دهید. لبه های فرمژه را بر روی مژه ها فشار دهید اما انبرها را به پایین نکشید زیرا نمی خواهیم پوست آسیب ببیند. این کار مژه ها را بالا برده و به بیرون می کشد. اگر از فرمژه در چند مرحله استفاده کنید نتیجه ای بهتر خواهید گرفت. از ریشه مژه ها به سمت نوک حرکت کنید. فرمژه های مخصوص مژه های گوشه ای چشم می توانند مژه های خارجی که دسترسی به آنها سخت است را حالت دهند.

از قلم ریمل برای رنگ زدن مژه ها استفاده کنید:

مواد ریمل و برس آن در پرپشت و بلند کردن مژه ها با اهمیت است. فرچه هایی که موی ابریشمی را زمانیکه از سمت ریشه به نوک مژه می کشیم باعث بلند تر شدن ظاهر مژه ها می شود. فرچه هایی با موی  پلاستیکی ظاهری تمیز و طبیعی به خط مژه ها می دهد. فرچه های فیبری باعث ضخیم شدن و بالا بردن مژه های کناره ای چشم می شوند. اگر از ماده ریمل خود رضایت دارید ولی بدنبال یک ریمل جدید می گردید می توانید تنها فرچه آن را عوض کنید.

برای جلوگیری از تجمع ریمل، حرکت نرم و ملایم انجام دهید:

نیاز نیست ظاهری شبیه به عنکبوت به مژه های خود بدهید. پس از فرو بردن فرچه به داخل ریمل آن را بوسیله یک حوله کاغذی ( از پارچه استفاده نکنید) پاک کنید تا مواد اضافی آن گرفته شود. یک فن دیگر آنکه چرخش راحت ریمل احتیاج به مژه های خیس دارد. برای راحتی بیشتر ریمل را با حرارت دادن کمی شل کنید و برای استفاده از آن چشم ها را ببندید و آن را برخلاف جهت چشمها حرکت دهید. سپس برای پاک کردن مواد اضافی توسط یک پد پارچه ای و پاک کننده آرایش این کار را انجام دهید. بصورتیکه چندمرتبه پد را به سمت پایین بر روی مژه های خود بمالید.

اجازه ندهید که ریمل پوسته پوسته شود:

آیا تا به حال پوسته های ریمل را در پایان روز بر روی گونه های خود مشاهده کرده اید؟ به دنبال ریمل های تیوبینگ بگردید. فرمول تیوبینگ اجازه پوسته شدن به ریمل را نمی دهد. زمانیکه ریمل را با آب گرم می شویید مواد ریمل بصورت تکه ای جدا شده و به راحتی شسته می شوند.

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

  1. ممنون .در هرصورت زحمت کشیدی