هنر ما را به گونه اي رويايي از درد هستي رها مي سازد.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸

بررسی کامل جراحی آنجلینا جولی

بررسی کامل جراحی آنجلینا جولی : خیلی زود از پروتز استفاده میکنم

بازیگر سینمای تجاری برای مبارزه با بیماری سرطان و به حداقل رساندن خطر ابتلا به این بیماری هر دو سینه خود را تخلیه کرد. پس از بررسی‌ پزشکان مشخص شد که  این بازیگر ۳۷ ساله که چند سال پیش مادر خود را به دلیل ابتلا به سرطان سینه از دست داد، ژن معیوبی را از خانواده مادری‌اش به ارث برده که این ژن می‌تواند این بازیگر جوان را در آینده‌ای نزدیک با خطر ابتلا به سرطان سینه روبه‌رو کند. این موضوع بهانه‌ای شد تا جولی به دلیل اضطراب و ترس از تنها گذاشتن ۶ فرزند و همسرش جراحی‌ای را برای درمان انتخاب کند که احتمال ابتلا به سرطان را برای همیشه در او به صفر برساند. در این مطلب ماجرای بیماری و درمان آنجلینا جولی را از زبان او و پزشک معالجش می‌خوانید.

آنجلینا جولی: پیشگیری بهتر از درمان است

 

مادرم ۱۰ سال با بیماری سرطان سینه دست و پنجه نرم کرد تا بالاخره به دلیل ابتلا به این بیماری از دنیا رفت. مدت زیادی از مرگ او نگذشته بود که متوجه شدم احتمال ابتلای من نیز به واسطه وراثت ژنتیک زیاد است. آزمایش‌های لازم را انجام دادم و پزشکان به من خبر دادند که ژن معیوبی دارم و احتمال ابتلا به سرطان سینه در من بیشتر از ۸۰ درصد است. ضمن آنکه نگران ابتلا به سرطان تخمدان نیز بودم چرا که ۵۰ درصد احتمال ابتلا به آن نیز در من وجود داشت، بلافاصله برای پیشگیری از خطر و کاهش احتمال ابتلا به سرطان سینه دست به کار شدم. و حالا تنها ۵ درصد احتمال ابتلا به سرطان سینه در من وجود دارد و دیگر جای نگرانی نیست.

دکتر کریستی‌فانک، پزشک معالج جولی: احتمال ابتلای جولی به سرطان بالای ۸۰ درصد بود
سرپرست تیم معالج آنجلینا جولی درباره ژن معیوب که او از مادرش به ارث برده اعلام کرد:« آنجلینا با وجود این ژن به احتمال ۸۷ درصد در آینده‌ای نزدیک به سرطان سینه مبتلا می‌شود. ضمن آنکه این ژن معیوب می‌تواند احتمال ابتلا به سرطان تخمدان را در او به ۵۰ درصد برساند، بنابراین برای پیشگیری از ابتلای جولی با این بیماری و ریسک بالای ابتلا به بیماری تصمیم گرفتیم جراحی ماستکتومی را به او پیشنهاد کنیم و از او بخواهیم با این جراحی هر دو سینه خود را تخلیه کند تا احتمال ابتلا به این بیماری را از ۸۷ درصد به ۵ درصد کاهش دهد. ضمن آنکه جولی تصمیم گرفت برای محکم‌کاری رحمش را نیز خارج کند و به این ترتیب برای همیشه با سرطان سینه و رحم خداحافظی کند. بنابراین از ابتدای ماه فوریه پروسه درمانی آنجلینا جولی را آغاز کردیم و این روند تا پایان ماه آوریل ادامه داشت.»

عمل جراحی ۸ ساعته
دوم فوریه مراحل مقدماتی درمان آغاز شد. در این دوره کمی نگران بودم اما همراهی براد پیت در این روزها به لحاظ روحی مرا در شرایط خوبی قرار می‌داد. ۲ هفته طول کشید تا مقدمات لازم انجام شد و من تحت نظارت تیم پزشکی بودم تا سرانجام روز جراحی فرا رسید. مرا به اتاق عمل بردند و در تمام این لحظات براد پیت همراه من بود و به من دلداری می‌داد. چند دقیقه بعد از ورود به اتاق عمل بی‌هوش شدم. جراح حین عمل بافت سینه را تخلیه کرده و هر آنچه ممکن بود سلامت مرا به خطر بیندازد از بدنم خارج کرده است. بعد از چند ساعت وقتی به هوش آمدم تعداد زیادی سیم و لوله را در اطرافم دیدم که هر کدام به طریقی به بدنم وصل شده بودند. این حس را داشتم که در صحنه فیلمی علمی- تخیلی بازی می‌کنم اما من به زندگی عادی برگشته بودم و این برایم خوشحال کننده بود.

خیلی زود از پروتز استفاده می‌کنم
جراحم برایم توضیح داد که بعد از ۹ هفته می‌توانم جراحی زیبایی انجام دهم و از پروتز سینه استفاده کنم. امروز علم پزشکی پیشرفت‌های زیادی کرده و از این بابت نگران نیستم. می‌دانم که با انجام این جراحی خیلی زود روند عادی زندگی را دنبال خواهم کرد و خوشحالم که توانستم این تصمیم را بگیرم و برای حفظ سلامت و پیشگیری از ابتلا به سرطان سینه به این جراحی تن دهم. می‌دانم خیلی سخت است که به دیگران بگویم در صورتی که در شرایط مشابهی مثل من هستند، عمل ماستکتومی کنند اما لحظاتی در زندگی وجود دارد که باید میان سلامتی و زیبایی یکی را انتخاب کنی و من سلامتی و زندگی در کنار خانواده و بچه‌هایم را انتخاب کردم.

امیدوارم تجربه‌ام برای همه زنان مفید باشد
آنجلینا جولی می‌گوید: «قبول دارم که واژه سرطان بسیار ترسناک و دلهره‌آور است اما پیشگیری از ابتلا به آن قطعا از درمان آن ساده‌تر و راحت‌تر است. امیدوارم زنان دیگر در سراسر جهان از تجربه من استفاده کنند. نگران نباشید تا دیر نشده آزمایش‌های لازم را انجام دهید. امروز با یک آزمایش ساده می‌توانید احتمال ابتلا به سرطان را بررسی کنید و در صورت وجود خطر برای کاهش عوارض احتمالی آن اقدام کنید. اگر چه پذیرش جراحی ماستکتومی واقعا سخت است. برای یک زن دشوار است که بخش مهمی از زیبایی‌اش را از دست بدهد اما این برای درمان من لازم بود. من ترجیح دادم تا سینه‌هایم را از دست بدهم اما بتوانم با خاطری آسوده و راحت در کنار همسرو ۶ فرزندم زندگی کنم بدون آنکه آنها نگران بیماری یا مرگ زود‌هنگام من باشند. خیلی‌ها گفتند این تجربه‌ای شخصی است و شاید بهتر باشد رسانه‌ای نشود اما من می‌دانم که با طرح این موضوع و به اشتراک گذاشتن این تجربه می‌توانم به خیلی از زن‌هایی که به بیماری سرطان سینه مبتلا هستند، کمک کنم.»

منبع: مجله سیب سبز

همچنین : بخوانید  ازدواج یکی از پاکدامن ترین بازیگر معروف بالیوود + عکس