هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری ،آرزوی دیگران است.(جک لندن)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷

۸ واقعیت عجیب در دنیا!

http://www.campfa.ir/wp-content/uploads/2013/12/btow8Uy9HIlyjikc.jpg

 

واقعیت‌های عجیب و غریب در دنیا کم نیستند. برخی از آنها باورپذیرند و برخی دیگر آن قدر عجیب به نظر می‌رسند که باورشان سخت است.
واقعیت‌هایی را که شاید خیلی از شما آنها را به سختی باور کنید از هشت گوشه دنیا برای شما شرح می‌دهیم:

چینی‌ها سگ می‌خورند:
شاید شما هم شنیده باشید که می‌گویند چینی‌ها علاقه شدیدی به گوشت سگ دارند.
این موضوع برای مردم بسیاری از کشورها، به ویژه آنهایی که سگ را بهترین دوست انسان می‌دانند، غیرقابل باور است و معتقدند این حرف‌ها دروغ و خرافه است، اما باید باور کرد که چینی‌ها گوشت سگ می‌خورند. با آن‌که مقامات «پکن» در آخرین دوره از بازی‌های المپیک، سرو گوشت سگ را در رستوران‌ها ممنوع اعلام کردند باز هم این غذای از منوی غذاها محو نشده و نزدیک به هفت هزار سال است که چینی‌ها سگ شکار کرده و گوشت آن را می‌خورند. البته در حال حاضر نسبت به چند هزار سال گذشته به نظر می‌رسد چینی‌ها مهربان‌تر شده و به دوستی با این حیوان علاقه بیشتری پیدا کرده‌اند.

در هند گاوها مورد احترامند:
در فرهنگ هندی‌ها، گاو حیوان قابل احترام است. وقتی یک گاو تصمیم می‌گیرد دقیقا وسط یک جاده استراحت کند، هیچ کس او را از سر جایش بلند نمی‌کند؛ بلکه رانندگان مسیر خودشان را عوض می‌کنند. هندوها می‌گویند انسان حق استثمار گاو را ندارد و مصرف گوشت، شیر، چرم یا حتی کار کشیدن از گاو ممنوع است. حتی زمانی که گاو پیر می‌شود، باز هم آنها باید به او غذا بدهند و احترام بگذارند و او را آزاد کنند تا در دشت و دمن بچرخد.

مردان مکزیکی استراحت را به هر چیزی ترجیح می‌دهند:
می‌گویند مردهای مکزیکی عاشق لم دادن در سایه و استراحت‌های طولانی مدت هستند و چندان به دنبال کار و تامین معاش نمی‌روند.

مردم اسکاندیناوی عاشق سونا هستند:
این یک افسانه نیست، در «فنلاند» برای پنج میلیون سکنه حدود دو میلیون «سونا» وجود دارد و تقریبا همه از آن استفاده می‌کنند.
اسکاندیناوی در منطقه‌ای سردسیر بین اروپا و روسیه قرار دارد و «سونا» از مهم‌ترین مکان‌های اجتماعی است.
حتی برخی مشاوره‌ها و سخنرانی‌های سیاسی و اقتصادی در آنجا انجام می‌گیرد.

بسیاری از کانادایی‌ها در زمستان به زیرزمین کوچ می‌کنند:
می‌گویند زمستان که فرا می‌رسد، کانادایی‌ها به شهرهای زیرزمین نقل مکان می‌کنند، تعجب نکنید. این موضوع حقیقت دارد.
در «مونترال» دمای هوا در زمستان گاهی به ۳۰درجه زیرصفر می‌رسد. در کانادا تونل زیرزمینی ۳۲ کیلومتری وجود دارد که به مراکز تجاری، مترو، سینما، برخی مغازه‌ها، موزه و… متصل است و به ساکنان اجازه می‌دهد با وجود برف و سرمای شدید به زندگی روزانه خود ادامه دهند.

انگلیسی‌ها اصلا خوش خوراک نیستند:
می‌گویند انگلیسی‌ها آشپزهای خوبی ندارند و نمی‌توانند غذاهای خوشمزه تهیه کنند و به همین دلیل از آشپزهای فرانسوی کمک می‌گیرند.
در واقع باید گفت انگلیسی‌ها علاقه زیادی به خوردن غذاهای ساده و متنوع دارند و برخلاف مردم بسیاری از کشورها که با ترکیب موادغذایی مانند؛ گوشت، سیب‌زمینی و غلات غذاهای خوشمزه تهیه می‌کنند، آنها هریک را جداگانه می‌خورند.

ایتالیایی‌ها در قهوه درست کردن، نظیر ندارند:
در واقع باید گفت دلیل خوشمزه بودن قهوه ایتالیا نوع متفاوت تهیه آن است.
ایتالیایی‌ها قهوه را غلیظ درست می‌کنند و قهوه خورهای حرفه‌ای گمان می‌کنند این قهوه خوشمزه ترین قهوه در دنیاست، در صورتی که برای قهوه‌خورهای تازه کار این موضوع صحت ندارد. تصور اشتباه دوم که رایج شده این است که می‌گویند؛ ایتالیایی‌ها قهوه‌خورترین مردم دنیا هستند، در حالی‌که ایتالیا در جایگاهی پس از «سوئد»، «نروژ» و «لهستان» قرار دارد.

سوییسی‌ها تمیزترین مردم دنیا هستند:
وقتی وارد سوییس می‌شوید، در هر گوشه می‌توانید یک سطل زباله ببینید، حتی یک تکه کاغذ هم روی زمین دیده نمی‌شود.
همه ساختمان‌ها برق می‌زند. باور نمی‌کنید، حق دارید؛ در واقع سوییسی‌ها به زندگی تمیز و مرتب اهمیت می‌دهند و به دلیل قوانینی که در کشور وضع شده و اکثر ساکنان به آن احترام می‌گذارند، کشور آنها بسیار تمیز است و مردم برای حفاظت از محیط ارزش زیادی قایل هستند.

منبع:سیمرغ

همچنین : بخوانید  چطور میشه بیل گیتس رو ورشكست كرد؟!؟