پس به یاد من باشید تا به یاد شما باشم (خداوند)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

انواع پارچه لباس عروس و راهنمای انتخاب

انواع پارچه لباس عروس و راهنمای انتخاب

لباس عروس,پارچه لباس عروس ,راهنمای انتخاب پارچه لباس عروس

 

برای انتخاب پارچه لباس عروس بهترین روش این است که ابتدا سبک و رنگ پارچه مورد نظر را انتخاب کنید سپس به فروشگاه پارچه و مزون لباس عروس رفته و سطح پارچه را لمس کنید تا بتوانید پارچه مورد نظر خود را پیدا کنید.
تور عروس

چیزی که سبک وزن و لطیف باشد و در یک نگاه کاملا تمایز آن با یک پشه بند مشخص شود. عرض این پارچه ها از پارچه های پرعرض معمولی بیشتر است (۲٫۷۵ متر) و انتخاب ایده آلی برای تزیین لباس عروس هستند.

 

 

شیفون

نوعی پارچه ی ابریشمی سبک وزن، صاف و لیز و لغزنده که به دلیل ظاهر جذاب و فاخری که به لباس می دهد، بسیار در دوخت لباس شب معمول است.

 

ساتن

پارچه ای در نهایت براقی که انتخابی آسان و در دسترس است. پارچه ای میان وزن (نه زیاد سبک و نه خیلی سنگین) که برای لباس عروس و ساقدوش او انتخابی معمول است.

 

 

ساتن Charmeuse

نوعی از ساتن که برای دوخت دراپه های ظریف مناسب است و بهترین راه حل برای لباس هایی است که فرم آویخته دارند تا هم اتصالات خوب دوخته شوند و هم لباس خوش ژست از آب درآید.

 

 

ابریشم

در فرم های بسیاری از ابریشم، به خاطر بافت نرم، بسیار صاف و سختی تار و پود آن استفاده می شود. این پارچه ها کشش بسیار کمی دارند و برای دوخت هر الگویی مناسبند.

 

 

پارچه تافته

تافته گزینه دیگری برای لباس شب و عروس است که از ابریشم کمی سفت تر است و این سبب راحت چروک شدن آن می شود.

همچنین : بخوانید  مدل لباس عروس پوشيده و باحجاب سال 92

 

 

Shantung (ابریشم خشن چینی)

پارچه ای سنگین و بادوام که به دلیل بافت منحصر به فردش که مانند ابریشم خام است علاقه شما را برای دوخت هر مدل لباسی با آن جلب می کند.

 

 

نکات و هشدارها

مهم نیست که چه پارچه ای انتخاب می کنید؛ مطمئن شوید پارچه تان برای مدلی که در نظر دارید مناسب است.