آگاه باشيد، تنها با ياد خدا دلها آرامش می ‏يابد! (قران کریم)
خوش آمدید - امروز : یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷

اقدام عجیب مهمانپرست/پرچم آمریکا را به آتش نکشید+تصاویر

رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه که صبح چهارشنبه در همایش مبارزه با صهیونیسم  در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان شرکت کرده بود مانع آتش زدن پرچم آمریکا و مترسک باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا شد.

در انتهای این همایش دانشجویان عضو تشکلهای اسلامی سیاسی کرمان قصد به آتش کشیدن پرچم آمریکا ومترسک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا را داشتند که سخنگوی وزارت امورخارجه ایران که سخنران اصلی این اجلاس بود مانع از این کار می شود و می گوید این کار را من به مصلحت نمی دانم ودانشجویان فقط اقدام به آتش زدن پرچم رژیم منحوس صهیونیستی می کنند.

 به گزارش خبرنگار مهر، رامین مهمان پرست صبح چهارشنبه در همایش مبارزه با صهیونیسم به مروری بر شرایط منطقه پرداخت و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب که ما در پیچ تاریخی بزرگ هستیم شرایط منطقه را بسیار حساس و تعیین کننده دانست و گفت: شرایط امروز ما همچون جنگ جهانی دوم حساس و تعیین کننده بوده و علت آن افول قدرت غرب است.

وی به بحران ها بزرگ اقتصادی و سیاسی و جنبش وال استریت در غرب اشاره کرد و گفت: این جنبش یک پدیده اجتماعی در مقابل ثروتمندان و قدرتمندان غرب است و امروز موج حرکت مردم در منطقه در مسیر بیداری اسلامی و کنار زدن دیکتاتورهای وابسته است.

مهمان پرست مدیریت منطقه در این دوران حساس را بسیار مهم و تاثیرگذار عنوان کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند ما در شرایط شعب ابی طالب نیستیم و شرایط ما شرایط بدر و خیبر است.

وی ادامه داد: بر خلاف همه توطئه ها و فتنه های استکبار برای ایجاد تشویش و نگرانی در جامعه، ملت ایران و منطقه همچنان مقاوم ایستاده اند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به بحث پیرامون چرایی حوادث خاورمیانه از نگاه استکبار پرداخت و گفت: منطقه خاورمیانه به دلیل منابع بزرگ انرژی و وجود رژیم صهیونیسم در منطقه برای استکبار بسیار مهم است و اوباما در سخنرانی اخیر خود منافع آمریکا و امنیت یهود را اصل سیاست آمریکا در منطقه خاورمیانه اعلام کرد.

وجود نظام جمهوری اسلامی ایران معادلات غرب را بهم می زند

همچنین : بخوانید  عکس/ ضایع شدن نخست وزیر انگلیس

مهمان پرست به نقش مهم و تاثیر گذار پیروزی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران در بیداری اسلامی منطقه اشاره کرد و گفت: دو مسئله مهم معادلات استکبار در منطقه خاورمیانه را بهم ریخت که یکی از آنها وجود نظام جمهوری اسلامی است که وحدت بین جهان اسلام و مبارزه با ظالمین و حمایت از مظلومین از اصول این نظام بوده و این مسئله برای جریان استکبار سنگین است.

تلاش استکبار برای جلوگیری از نفوذ ایران اسلامی

وی بیداری اسلامی در منطقه را نشان از نفوذ و صدور انقلاب اسلامی ایران به دیگر کشورهای منطقه دانست و گفت: استکبار تلاش کرد در یمن، بحرین و لیبی با سرکوب مطالبات مشروع مردم و مداخله نظامی از نفوذ معنوی ایران به دیگر کشورها جلوگیری کند.

مهمان پرست حوادث سوریه را تعیین کننده عنوان کرد و گفت: سوریه یک نقطه تعیین کننده در فتنه انگیزی کشورهای استکباری است و آنها احساس می کنند اگر موج بیداری اسلامی در منطقه تقویت شود امنبت رژیم صهیونیستی به خطر خواهد افتاد.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به جنگ هشت روزه غزه گفت: اگر مقاومت حماس و نیروهای مقاومت در غزه به پیروزی نرسیده بود صهیونیسم حمله به لبنان، سوریه، عراق و ایران را در دستور کار داشت.

دشمنان در صدد ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین هستند

مهمان پرست دلیل تمام فشارهای کنونی در ایران را ایجاد شکاف در بین مردم و مسئولین اعلام کرد و گفت: دشمن تلاش می کند تا از فرصت انتخابات دوره بعد ریاست جمهوری برای برهم زدن وحدت و انسجام ملی و نفوذ در کشور استفاده کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پایان سخنان خود وحدت و انسجام ملی، وحدت فرماندهی و رهبری نظام و پایبندی به اصول و ارزش ها را از جمله عوامل مهم پیروزی و ایستادگی ملت ایران دانست و گفت: اگر ملت ایران از اصول و ارزش های خود عقب نشینی کند دشمن به خواسته خود رسیده است.

وی تصریح کرد: اگر انقلاب اسلامی ایران مقتدارانه حوادث منطقه را مدیریت کند در آینده نزدیک خاورمیانه قدرتمند اسلامی خواهیم داشت و بحث صهیونیسم به صورت ریشه ای حل خواهد شد.