آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸

جنجال عکس یادگاری دختران نیمه برهنه جلوی یک مسجد!

جنجال عکس یادگاری دختران نیمه برهنه جلوی یک مسجد!www.campfa.ir
 

گروهی از دختران شرکت کننده در مسابقات ملکه زیبایی جهان که چندی پیش در کشور بلژیک برگزار شد، سفر چند روزه گردشگری را به کشور مراکش ترتیب دادند. گفته می شود این دختران که با لباس های نامناسب نیمه عریان در خیابان های مراکش به گشت و گذار بودند، مقابل مسجد “الحسن الثانی” در شهر “دار البیضاء” که رسیدند، یک عکس یادگاری گرفته و آن را در صفحات شخصی خود منتشر کردند.

پس از آن تعدادی از رسانه ها و سایت های خبری نیز این عکس را برداشته و به طور گسترده منتشر کردند. انتشار این عکس، ناراحتی و خشم شدید مسلمانان مراکش و دیگر کشورهای عربی و اسلامی را برانگیخت زیرا این اقدام را توهین به مسجد به عنوان یک مقام مقدس تلقی کردند.در همین راستا روزنامه “التجدید” تریبون رسانه ای “حزب عدالت و توسعه اسلامی” که نزدیک به اخوان المسلمین به شمار می رود، ضمن انتقاد شدید از این کار، خواستار برخورد فوری با عاملان آن شد زیرا چنین اقدامی را تجاوز و توهین به مکان مقدسی مانند مسجد دانست.

 
جنجال عکس یادگاری دختران نیمه برهنه جلوی یک مسجد! www.campfa.ir

این روزنامه در ادامه مطلب خود نوشت: باید بررسی کرد و مشخص شود که چه کسی به این دخترک ها اجازه داده اینگونه عکس های یادگاری در مقابل مسجد که یک مکان مقدس است، بگیرند. وزارت کشور باید فورا این مسأله را بررسی کند.از سوی دیگر «دارلین دیوو» رئیس کمیته برگزاری این مسابقات، با صدور بیانیه ای رسمی، نسبت به این اقدام عذرخواهی کرده و گفت: اگر چنین کاری باعث جریحه دار شدن احساسات پیروان یک دین (اسلام) شده، بنده رسما عذرخواهی می کند. ما می دانیم که باید به اعتقادات دیگران احترام گذاشت.

همچنین : بخوانید  عکس های زیباترین دختر نوجوان آمریکا در سال ۲۰۱۳

 

قابل ذکر است اخیرا هم نشریه ای به نام “البلاد” با هدف حمله و انتقاد از اسلامگرایان، گزارشی منتشر کرده تحت عنوان “رسوایی های زنان محجبه”. این نشریه در گزارش خود در واقع داستان هایی را نقل کرده تا نشان دهد که زنان محجبه غرق در فساد هستند. هدف “البلاد” از این گزارش، انتقاد از اندیشه اسلامی و اسلامگرایان است

 

منبع : شیعه آنلاین