یكدیگر را مسخره نكنید (اگر دین دارید)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

» گوگل کاربران اپل را کنترل می‌کند

روزنامه وال استریت ژورنال پرونده ای رامنتشر کرده است که نشان می دهد شرکت گوگل از طریق مرورگر سافاری، کاربراناپل را کنترل می کند.

به گزارش مهر، سافاری عنوان برنامه وب مرورگر اپل است و بنابراین روی تمام دستگاههای مک، آی فن و آی پد نصب شده است.

اکنون روزنامه وال استریت ژورنال فاشکرده است که شرکت مانتین ویوو از طریق یک کد ویژه تنظمیات حریم خصوصی اینمرورگر، رفتار آنلاین کاربران اپل را از طریق کوکی ها ردیابی و ذخیره میکند. کوکی ها فایلهای کوچک متنی محتوی اطلاعات مربوط به مرورهای در وبهستند.

در بخش تنظیمات حریم شخصی مرورگر سافاریکد ویژه ای وجود دارد که به صورت از پیش انتخاب شده از نصب کوکی هاجلوگیری می کند و گوگل توانسته است با استفاده از این کد رفتار کاربرانسافاری را رصد کند.

درحقیقت، اطلاعات مربوط به رفتار جستجویکاربران در وب برای مدل تبلیغاتی که توسط گوگل ارائه شده اساسی است و بهمانتین ویوو کمک می کند که براساس سلایق و علایق کاربران برای آنها آگهیهای شخصی شده ارسال کند.

وال استریت ژورنال نوشته است: هرچند کوکیهایی که توسط گوگل ردیابی شده اند ظرف مدت ۱۲ تا ۲۴ ساعت منقضی می شوندباوجود این می توانند رفتار وبگردی کاربران سافاری را به مانتین ویوو نشاندهند.

گوگل در واکنش به این گزارش وال استریتژورنال نوشت: ژورنال از آنچه که رخ می دهد و اینکه چرا رخ می دهد برداشتبد داشته است. ما به صورت کاربردی از مرورگر سافاری برای ارائه برخی مشخصهها به کاربران گوگل استفاده می کنیم. اما تاکید بر این نکته ضروری است کهاین کوکی های تبلیغاتی اطلاعات شخصی را جمع آوری نمی کنند.

همچنین : بخوانید  زمان پخش سریال ستایش 2

این درحالی است که وال استریت ژورنالعلاوه بر گوگل نام سه شرکت دیگر فعال در عرصه تبلیغات را ذکر کرده است کهاز این روش برای ارائه آگهی های شخصی شده استفاده می کنند.